TERÁRIUM

ÚVOD
CHOROBY
TERÁRIUM
POTRAVA
CHOV PÁRU

Pro chov jednotlivce postačí terárium ve velikosti 80x70x150 cm. Vyhříváme na 28-35 stupňů. V noci teplotu snížíme na 22 stupňů. Mladým chameleonům rosíme několikrát denně, nejen kvůli zvyšování vlhkosti, ale také proto, že chameleoni pijí vodu, kterou slízávají z listů rostlin. Do terária vhodné umístit keramickou nádobu s vodou, třebaže z ní pijí málokdy.

Do terária je vhodné umístit žárovku která je vhodná pro vytápění a ideální způsob je napojit ji na termostat, který v teráriu udržuje standardně 30 stupňů, UV zářivku (k dostání více druhů) a o vhodnosti se poradit v příslušné akvaristice. Žárovku je nutné umístit tak aby se váš chamík nemohl poranit. Dle financí je možné jako vhodný kryt použít i obrácený květináč.

Chamíkovi se snažíme terárium alespoň co nejvíce přizpůsobit přirozenému prostředí proto je dobré do terária umístit dostatek větví (např. kudrnatou vrbu, ibišek, fikus benjamin, různé voděnky např.scindapsus). Pozadí lze vyrobit z korku, z kůry nebo z polystyrenu. (Záleží na každého fantazii a dostupných financí). Jako podklad je vhodné použít rašelinu s pískem v poměru 2:1 nebo také kokosovou drť. Dohlédneme na to aby bylo terárium dobře větrané a abychom tím zajistili cirkulaci vzduchu.

Terárium je nejvhodnější umístit na klidné a pokud možno vyšší místo aby měl chameleon přehled nad celou místností.

              

 

 

 

 

 

 

HOME